3min

Straipsniai skaityti per paskutines...


Strateginės aplinkybėsUkrainos gynybos ministras Rustemas Umerovas atskleidė, kad nuo metų pradžios Rusija Ukrainoje numetė beveik 10 000 valdomų bombų. Jis paragino stiprinti oro gynybą ir sakė, kad Kijevas apie tai diskutuoja su sąjungininkais „kiekvieną dieną ir kiekviena proga“. Reikšdamas užuojautą žuvusiųjų ir sužeistųjų šeimoms dėl gegužės 25 d.В исходом коде бета-версии Telegram для Android обнаружена функция Fact Check, которая предназначена для проверки фактов.


Žmonės, nesuprasdami kas dedasi tarp Eduardo Vaitkaus ir jo buvusio trubadūro Vaido Lekstučio, užpylė pastarąjį klausimais.Šiandien vengrų dienraštyje "Magyar Hirlap" pasirodė puikus Péter G. Fehér straipsnis "Trys Baltijos šalys nori kariauti, jos gali nušluoti save nuo žemėlapio. Estija, Lietuva ir Latvija nori, kad NATO dalyvautų kare Ukrainoje." Žemiau pateikiu šio straipsnio vertimą. https://www.magyarhirlap.hu/kulfold/20240528-a-harom-balti-allam-haborut-akar-de-sajat-magat-torolheti-le-a-terkeprol Nuotraukoje: Amerikiečių tankas Estijos ir Rusijos pasienyje. Baltijos šalys nuolat provokuoja Rusiją.Pažiūrėjau Britų nacionalinio transliuotojo BBC interviu su Lietuvos Užsienio reikalų ministru Gabrieliumi Landsbergiu. Jis svarbus tuo, kad parodo, kokią Lietuvą mato Vakarai ir kaip mes matome patys save. Tai du paraleliniai pasauliai. Kelia susižavėjimą BBC žurnalisto pasirengimas interviu. Žinoma, tai ne vieno žmogaus, o visos komandos darbas. BBC be didelių pastangų atskleidžia Lietuvos politikos nenuoseklumą ir prieštaravimus. Lietuvos žiniasklaida nei siekia, nei nori tai atskleisti ar parodyti. Tuos kas mėgina tai padaryti, apklijuoja Kremliaus etiketėmis.


Džiugina ir teikia viltį, kad lietuvių tautoje dar esama protaujančių žmonių, nesergančių karo šizofrenija, svetimų vėliavų ir pasturgalių bučiavimo sindromu. Vienas iš tokių yra prof.Povilas Gylys.  Vakar pasirodžiusi laida "ES - tautų bendrija ar imperija su metropolija ir kolonijomis?" teikia optimizmo: turime bent vieną protingą ir sąžiningą lietuvį politiką tarp karo kranklių, idiotų ir konformistų. Labai rekomenduoju. https://www.youtube.
Trims JAV piliečiams ir vienam Didžiosios Britanijos piliečiui, kuriuos praėjusią savaitę po nepavykusio bandymo įvykdyti perversmą suėmė Kongo valdžios institucijos, gali būti skirta mirties bausmė, praneša „The Times” leidinys. Gegužės 19 d. Kongo Demokratinės Respublikos (KDR) ginkluotosios pajėgos sužlugdė bandymą įvykdyti perversmą. Ankstyvą rytą Kristiano Malangos vadovaujama sukilėlių grupė bandė šturmuoti dabartinio KDR prezidento Felixo Tshisekedi rezidenciją Kinšasoje. Bandymas įvykdyti perversmą nepavyko, o šeši žmonės žuvo per susišaudymą su apsaugos darbuotojais.


Darius Kuolys Jie šiandien valdo Lietuvos švietimą, mokslą ir mokslininkus. Jų rankose – jėga ir pinigai.


Norint suprasti dabartį, būtina pasinerti į praeities įvykius. Istorija kartojasi. Ji sugrįžta įvairiais bruožais ir įvykiais. Tarpukario Lenkija skelbėsi esanti palanki ir draugiška tautinėms mažumoms. 1921 m. Lenkijos Konstitucijos 109 straipsnyje tautinių mažumų teisės buvo apibrėžtos taip: „Kiekvienas pilietis turi teisę kalbėti savo kalba ir išlaikyti savo tautinį tapatumą. Atskiri valstybiniai įstatymai užtikrina Lenkijoje gyvenančioms mažumoms visapusišką ir laisvą jų tautiškumo plėtrą, leidžia visuotinės savivaldybės struktūrose jungtis į viešus teisinius autonominius vienetus.


Nuo 2022 metų vasario įsižiebęs karinis konfliktas Ukrainoje palaipsniui privedė prie krizės šioje šalyje. Tokios krizės, kuri realiai veda link dugno, akivaizdu, jog Ukrainai gresia tikras žlugimas jau artimiausių dviejų metų bėgyje. Per tą laiką nuo konflikto pradžios labai daug žmonių pabėgo iš Ukrainos. Bėgo nuo karinių veiksmų, ir nuo betvarkės, kuri buvo akivaizdi dar 2022 metais. Tai, kas vyksta Ukrainoje, ryškiai peržengė žmogiškumo ribas. Vienas iš tokių reiškinių: tiesiai iš savo būstų, iš gatvių ir net poliklinikų prievarta į kariuomenę velkami piliečiai.


Kalbėdamas „DealBook“ viršūnių susitikime, Ukrainos lyderis sakė, kad milijardieriui būtų gerai, kad jis iki galo suprastų situaciją prieš paskelbdamas apie ją pareiškimus. Ukrainos prezidentas Vol…Užsieniniais pinigais šeriami veikėjai, tiek politikai tiek ir kitokia sorošinė biurokratija, bando išplauti mums smegenis.


Oficialioje Ukrainos prezidento svetainėje buvo sukurta peticija, kuria kviečia Vakarų šalių karius į Ukrainą, kad priešintųsi Rusijos agresijai.Rusijos kariškiai apsigyveno 101 oro bazėje Nigeryje, kurioje įsikūrę JAV kariai, praneša „Reuters” agentūra, remdamasi šaltiniu Pentagone. Panašią informaciją cituoja ir CNN. Žiniasklaidos teigimu, rusai naudojasi atskiru angaru oro bazės teritorijoje, kurį CNN vadina „ne tokiu dideliu”. Dėl šios priežasties JAV ir Rusijos kariai yra „visai šalia”, pažymi „Reuters”. „Padėtis nėra labai gera, tačiau artimiausiu metu ji yra valdoma”, – sakė neįvardytas JAV pareigūnas. Pasak jo, Nigeris pranešė JAV administracijai, kad Nigeryje bus apie 60 Rusijos karių.


Nors Seimo nariams pagal įstatymą nepriklauso atostogos, Žmonių partijos atstovė Seime Ingrida Šimonytė ir vėl nutarė paatostogauti.Lietuvos valstybės vadovo pareigų siekianti moteris informavo, kad nuo balandžio 22 dienos atostogų laiką skirs susitikimams su veikliais, išradingais, šalį stiprinančiais žmonėmis. „Krizės ir grėsmės mus prislopino. Reikia naujo impulso. Jo šaliai suteikti gali veiklūs, darbštūs, išradingi ir įvairiausių galimybių atrandantys Lietuvos žmonės. Jie yra šalies stiprybė.

FSB vadovas Bortnikovas pranešė, kad būtina pripažinti SBU (okrainietiškas gestapas ir slapta policija viename asmenyje) teroristine organizacija.При задержании хладнокровные убийцы прячутся на деревьях, плачут, визжат. В их глазах неподдельный ужас. Глядя на них в таком состоянии, удивляешься — как это ничтожество могло несколько часов назад стрелять в упор по детям, беззащитным людям?Gerovės valstybės kūrėjas, Sąjūdžio laikais įstojęs į TSRS komunistų partiją ir taip iš jos ir neišstojęs, Gitanas Nausėda balandžio 17–18 dienomis dalyvauja istoriniame Europos Vadovų Tarybos (EVT) susitikime Briuselyje.Susirinkę lyderiai aptarė paramos Ukrainai klausimus, situaciją Artimuosiuose Rytuose, ES ir Turkijos santykius. Kreipdamasis į Europos Sąjungos (ES) valstybių narių vadovus, Prezidentas pabrėžė stiprios europinės paramos Ukrainą svarbą. Prezidentas G.


Lietuvių seksistai ir Ukrainoje seksistai. Gaila, kad merginos nepaminėjo jas įžeidinėjusio lietuvių kariškio pavardės, bet tikiuosi, kažkaip jį žinutė pasieks.


Likus lygiai mėnesiui iki gegužės 12 d. vyksiančio referendumo dėl Lietuvos Respublikos (LR) pilietybės išsaugojimo, visu pajėgumu įsibėgėja visuomenės informavimo kampanija „Suapvalinkime Lietuvą“, kuri kviečia susitarti svarbiu klausimu ir išsakyti pilietinę nuomonę dėl Lietuvos ateities: didesnė ar mažesnė – dviejų ar trijų milijonų piliečių valstybė bus Lietuva.„Kiekvieno balsas referendume dėl pilietybės išsaugojimo gali būti lemiamas.


Karas, vykęs 2008-08-08 Pietų Osetijoje buvo pirmasis Rusijos bandymas sustabdyti Vakarų veržimąsi į Rusiją. Po to Vakarai padarė išvadą, kad ne Rusijos interesus reikia gerbti, o Rusiją reikia tiesiog smarkiau spausti. Vakarų klaidos Rusijos atžvilgiu.


Slovakijos nacionalinės tarybos (parlamento) vicepirmininkas Lubosas Blaha ministrą pirmininką Robertą Fico užpuolėją laiko „proukrainietišku“.Один из задержанных подозреваемых в совершении теракта в Крокусе. При задержании у него был поврежден глаз.


Jungtinės Valstijos „rimtai pasiryžusios užtikrinti”, kad Rusija negalėtų plėtoti naujų SGD projektų. Apie tai laikraščio „Financial Times” (FT) surengtame aukščiausiojo lygio susitikime „Commodities Summit” pareiškė už energetiką atsakingas valstybės sekretoriaus pavaduotojas Džefris Pjatas (Jeffrey Pyatt). Pranešime leidinys patikslina, kad D. Piatas pirmiausia turėjo omenyje SGD-2 projektą Arktyje. „Mūsų užduotis – užtikrinti, kad SGD-2 Arktyje žlugtų”, – cituoja FT diplomatą. D.


Šokiruojančioje filmuotoje medžiagoje iš Ajovos valstijos gegužės 21 d. matyti, kaip keli tornadai naikina didžiules vėjo turbinas. Tai dar vienas priminimas, kad vėjas nėra patikimas energijos šaltinis.


Mūsų šalyje ypač populiarus ir labai dažnai cituotas buvęs Ukrainos prezidento patarėjas Aleksejus Arestovičius išsakė savo nuomonę apie Ukrainos perspektyvas. Aleksejus Arestovičius – labai gerai Lietuvoje žinomas ir populiarus žmogus. Jį dažnai kalbino Lietuvos nepriklausomi užsakomieji kanalai, didelį dėmesį nuolatos skyrė ir valstybinis transliuotojas. A. Arestovičius dar visai neseniai buvo laikytas vienu įtakingiausių Ukrainos prezidento Vladimiro Zelenskio aplinkos žmonių, buvo paskelbęs, kad dalyvaus Ukrainos prezidento rinkimuose.


Visi teroristinės atakos dalyviai sulaikyti. Террористы, участвовавшие в теракте в "Крокус сити холле", пытались скрыться в сторону российско-украинской границы. сообщает ЦОС ФСБ. Террористы планировали перейти границу и имели контакты на украинской стороне.Kad rusai mūsų jau nepuola supratome, apsilankę kariuomenės šventėje Marijampolėje gegužės 17–ą dieną, sekmadienį. Matyt, tai ir buvo svarbiausias tiek vidaus, tiek tarptautinis įvykis. Nei vienoje nei Grybauskaitės, nei Oleko kalboje (o abu politikai šventėje pasisakė po du kartus) nė karto nenuskambėjo nei Rusijos, nei Putino vardai.


По предварительной информации, «Рено», на котором передвигались подозреваемые, был обнаружен ночью в районе дер. Хацунь Карачинского района Брянской области. Машина не остановилась по требованию сотрудников правоохраны и попыталась скрыться. В ходе преследования была открыта стрельба, машина перевернулась.


Lietuva toliau teikia nenutrūkstamą karinę paramą Ukrainai – balandžio 11 d. kariaujančią šalį pasiekė Ukrainos kariuomenei skirti antidronai, generatoriai bei sulankstomos lovytės. „Lietuvos parama Ukrainai yra nepertraukiama. Padedame Ukrainai visomis išgalėmis ir ieškome būdų, kaip tą pagalbą didinti. Mūsų ir sąjungininkų tiekiama ginkluotė ir technika kritiškai prisideda prie Ukrainos kovos už laisvę,“ – sakė krašto apsaugos ministras Laurynas Kasčiūnas.


LR Seimas paragino Sakartvelo (buvusi Gruzija – ekspertai.eu past.) Parlamentą atšaukti priimtą įstatymą „Dėl užsienio įtakos skaidrumo“, užtikrinti žodžio ir susirinkimų laisvę, puoselėti šalies pilietinę visuomenę, siekti su ja dialogo ir laikytis konstitucinio įsipareigojimo toliau siekti integracijos į ES ir NATO bei tęsti būtinas reformas. Seimas nurodė, kad minėtas įstatymas yra nesuderinamas su europinėmis vertybėmis ir demokratijos principais.


Irano prezidento Ibrahimo Raisi laidotuvėse susirinko daugybė žmonių. Pažiūrėjus į nuotraukas galite aiškiai įvertinti, ar velionis buvo mylimas, ar nemylimas Irane.dienraštyje "Magyar Hirlap"Péteris Szijjártó savo socialinės žiniasklaidos puslapyje tiesiogiai pranešė iš Briuselio. Po susitikimo su kolegomis užsienio reikalų ministras sakė, kad tai buvo paskutinis susitikimas prieš rinkimus, todėl daugeliu atžvilgių jis buvo ypatingas. Jis sakė, kad buvo jaučiamas atgalinio skaičiavimo jausmas, kuris taip pat reiškė karo atmosferos paaštrėjimą. Kai kurie Europos šalių vadovai nori įvykdyti „sąlygą“ - duoti Ukrainai daugiau pinigų ir ginklų - tačiau šių pastangų rezultatas bus tik daugiau mirčių, sakė jis.


Nepaisant to, kad tai, kaip problemą, pradeda pastebėti net ir žurnalistai ar žiniasklaidos priemonės, tačiau beveik absoliučiai visos politinės partijos šią problemą arba ignoruoja, arba netgi priešingai – pasisako už dar didesnį imigracijos skatinimą. Beveik absoliučiai visos, išskyrus vieną – Nacionalinį susivienijimą, kuris apie šią problemą rėkia, kiek tik gali, bet, bent kol kas, nelabai kas girdi.


Antikarinė peticija jau surinko beveik 2000 parašų. Ta proga mane „demaskuoti“ nusprendė LRT tinklapis apklausdamas kokių paskatų vedamas aš pradėjau šią iniciatyą.


Mažai kas to tikėjosi: Per kelias pastarąsias dienas Rusijos kariai beveik be jokio ukrainiečių pasipriešinimo užėmė netoli fronto esantį Očeretynės kaimą Donecko srityje. Remiantis nuosekliais pranešimais, ukrainiečių kariai iš 115-osios mechanizuotosios brigados atsitraukė be kovos, ir tai lėmė visiškai netikėtą proveržį. Jau kelis mėnesius Ukrainos rytuose ir pietuose esančioje fronto linijoje beveik niekas nepasikeitė.


Seniai akivaizdu, kad Vakarams įprasta maniera žvelgti į Rusiją iš aukšto nepriklauso nuo kokių nors konkrečių politinių momentų. Pranašumo idėja slypi Vakarų civilizacijos atstovų pasąmonės gelmėse, taip pat kaip ir patologišką siaubą vakariečiams kelianti "rusų grėsme". Vienas iš vakarietiškos pasaulėžiūros ypatumų yra tai, kad viską stengiamasi unifikuoti. Europiečio ir amerikiečio supratimu, visas aplinkinis pasaulis (mokslas, religija, ekonomika, menas ir t.t.) turi būti protingai sudėliotSvarbu, jog NATO dislokuotų karius Ukrainoj. Pradėtų su „ichtamnetais“ kaip tai Rusija darė Donbase. NATO ginkluotę „ichtamnetai“ įsigytų „vojentorge“. Kariai paėmę atostogas išvyktų Ukrainon. Verta atlaisvinti Ukrainos karius nuo ilgo pasienio idant galėtų koncentruotis esminėse fronto vietose. Rusijos rezervai eina į pabaigą, ji pradėjo kelti mokesčius kad galėtų tęsti karą, toliau taps dar sunkiau. Sekinamasis karas pradeda veikti Rusiją. Kremliaus tikslas – kad Ukraina pasiprašytų paliaubų, kol Rusija dar nesubyrėjo ir atsigavus pulti naujomis jėgomis.


Krašto apsaugos ministras Laurynas Kasčiūnas dalyvavo istoriniame Europos Sąjungos (ES) Užsienio reikalų ir gynybos ministrų posėdyje, kuriame buvo aptariama ES karinė parama Ukrainai.Susitikimo metu L. Kasčiūnas pasakė, kad visai neseniai lankėsi Ukrainoje ir gali patvirtinti, jog oro gynybos poreikiai yra skubiausias Ukrainos prioritetas. „Lietuva sieks užpildyti dar vieną Ukrainos oro gynybos spragą – pirksime radarus. Šiuo metu peržiūrime savo prioritetus, kad kuo greičiau galėtume prisidėti prie Ukrainos saugumo oro erdvės radarų sistemomis.


Įtakinga pasaulio institucija prognozuoja, kad Rusijos ekonomika šiais metais augs sparčiau nei visos išsivysčiusios pasaulio ekonomikos šalys, įskaitant JAV, praneša britų BBC TV kanalas. Tarptautinis valiutos fondas (TVF) prognozuoja, kad Rusija šiemet augs 3,2%, t. y. gerokai daugiau nei Jungtinė Karalystė, Prancūzija ir Vokietija. TVF teigimu, prie augimo prisidėjo naftos eksportas, kuris „išliko stabilus”, ir vyriausybės išlaidos, kurios „išliko didelės”. TVF yra tarptautinė organizacija, kuriai priklauso 190 šalių narių.


https://www.youtube.com/watch?v=680Yf7fqCQo Vos per vieną savaitę neteisėtai išrinktas Baltarusijos Prezidentas Aleksandras Lukašenka du kartus bjauriai perbėgo kelią Baltarusijos Prezidentei Svetlanai Tichanovskajai, teisėtai patvirtintai į šias pareigas Lietuvos Seimo 2022 metais. Iš pradžių šitas apsišaukėlis Lukašenka nuvyko į Dubajuje vykstantį Jungtinių Tautų (JT) klimato kaitos susitikimą COP28, vietoj Prezidentės Tichanovskajos, ir neleido mūsų Prezidentui Gitanui Nausėdai, gerovės valstybės kūrėjui, nusifotografuoti grupinėje nuotraukoje, pasipuikuoti priešakyje 198 būrio pasaulio vadovų.


Abiejų partijų JAV Kongreso nariai įspėjo Tarptautinį baudžiamąjį teismą (TBT), kad jei jis išduos arešto orderius aukšto rango Izraelio pareigūnams, Vašingtonas imsis atsakomųjų veiksmų. Kaip pranešė „Axios“ leidinys, jau rengiamas atitinkamo įstatymo projektas. Žiniasklaida pranešė, kad TBT, be kita ko, gali inicijuoti Izraelio ministro pirmininko Benjamino Netanyahu areštą. Respublikonų partijos narys sakė „Axios“, kad rengiamas įstatymo projektas, kuris „duotų atsaką į bet kokius orderius“. Dokumento detalės nebuvo pateiktos.Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė visuomeniniuose tinkluose nurodė triuškinamai prezidento rinkimus Baltarusijoje pralaimėjusiam paskutiniajam Europos diktatoriui Aleksandrui Lukašenkai nedelsiant trauktis, kadangi jis nebeturi jokios ateities.


Rotscgild mire tai reiskia kad nauja reptiloidu karta ateina valdyti Europos.  Alien Reptilians: A Hidden Threat or a Hoax?


Nemažai pribaltikos kanalų vakar citavo vieną latviešų niekšelį.Teisėsauga dėl grasinimų nužudyti kandidatą į prezidentus Eduardą Vaitkų priėmė sprendimą nepradėti ikiteisminio tyrimo.Kauno apskrities Vyriausiojo policijos komisariato Kauno miesto Nemuno policijos komisariato 2-ojo veiklos skyriaus Vyriausiasis tyrėjas Darius Brazinskas pranešė, kad nėra jokių galimybių pradėti ikiteisminį tyrimą. Tačiau pareigūnas informavo, kad „kilus naujoms situacijoms, esant pagrįstam manymui dėl realios, akivaizdžios grėsmės sau ar kitiems asmenims, pareiškėjas turi teisę ir (ar) pareigą kreiptis teisėsaugos institucijų pagalbos“.Šią savaitę pagaliau pajautėme, kad Lietuvoje jau ne už kalnų prezidento rinkimai: įvyko pirmieji pretendentų debatai. Kas norėjo juos pamatyti, tikrai pamatė. Jei reikėtų vienu žodžiu apibūdinti šį reginį, tas žodis greičiausiai būtų „nuobodybė”. Man kantrybės užteko kiek daugiau, nei valandai, nors visas renginys vyko ilgiau nei dvi valandas. Pradėti reikėtų nuo to, kad nei dabar pareigas einantis Daukanto aikštės šeimininkas, nei premjero pareigas einantis Šveiko gerbėjas į debatus su žemės kirmėlėmis atvykti nesiteikė. Abiejų pasiteisinimai skambėjo daugiau, nei juokingai.


Generolo leitenanto Ozerovo ir Azovskajos gatvių sankirtoje esančiame parke, šalia Lietuvos konsulato Kaliningrade, iškilo paminklas Rusijos valstybės veikėjui grafui Michailui Muravjovui.


Pribaltikos „valstybių“ baudžiamosios teisės požiūriu, Nigerio piliečiai padarė keliolika sunkių nusikaltimų žmoniškumui išvarydami amerikiečius ir pakviesdami rusus.


Nepriklausomas Žmonių partijos portalas skelbia, kad „2022 m. pirmoji Lietuvoje ir Baltijos šalyse stem.org akreditaciją, patvirtinančią, kad mokymų programų kokybė atitinka aukščiausius tarptautinius STEM reikalavimus, gavusi Robotikos akademija kasdien prasmingai lavina vaikų įgūdžius pasitelkdami mokymąsi per žaidimą“. Publikacijoje „Prasidėjus mokslo metams: nauja kuprinė ar papildomas būrelis?“ informuojama, kad švietimo lyderė Lietuvoje, Lietuvos diplomatijos vadovo žmona, edukologė, dr.


С украинской стороны, по предварительным данным, было подготовлено "окно" для перехода границы участниками теракта в "Крокусе".

Numanant problemą tik abstrakčiai, neretai imamasi nereikalingų ir netaiklių veiksmų ją sprendžiant, tuo tarpu duomenys padeda problemą ir jos sprendimo būdus apsibrėžti tiksliai, šį procesą stebėti, valdyti ir sekti jo rezultatus, Valstybės duomenų agentūros surengtoje konferencijoje „Raktas: vizijos ir transformacijos“ pasakė Vyriausybės kanclerė Giedrė Balčytytė, tarusi ir renginio atidarymo žodį.


Prieš 10 metų okrainietiški naciai, Odesos Profsąjungų rūmuose sudegino Odesos gyventojus. Profsąjungų rūmuose sudegė senoji potarybinė Ukraina.


Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) planuoja priimti naują pandemijos valdymo tarptautinę sutartį. Ši sutartis atimtų iš valstybių suverenitetą – tai yra galimybę spręsti savarankiškai pandemijų valdymo klausimus. Aš, kaip Seimo Sveikatos reikalų komiteto pirmininko pavaduotojas, pasirašiau kreipimąsi į PSO, kuriame įvardinti šios sutarties pavojai žmonėms. Gegužės 23 dieną Vašingtone įvyko ypatingai svarbus renginys – „Suvereniteto viršūnių susitikimas“ („Sovereignty Summit“), kurį surengė vienas iš JAV respublikonų partijos lyderių  senatorius Ronas Džonsonas (Ron Johnson).Prancūzija laikosi griežtos pozicijos Ukrainos kare, bet kartu didina suskystintų gamtinių dujų importą iš Rusijos. Kokia sankcijų nauda?  Pačioje Rusijos puolimo Ukrainoje pradžioje Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas stojo Ukrainos pusėn. Tačiau nors Prancūzija vis dar garsiai protestuoja prieš Rusijos karinį puolimą, jos importuojamų rusiškų suskystintų gamtinių dujų (SGD) kiekis didėja. Tai rodo naujausi analitinio centro "Centre for Research for Energy and Clean Air"(CREA) duomenys.
Pasirašykite už Nacionalinio susivienijimo teisę dalyvauti Europos Parlamento rinkimuose birželio 9 dieną. Rusijos karas Ukrainoje dar 2022 metais atskleidė kalbų apie europines vertybes dviveidiškumą. Pirmomis karo dienomis Ukraina Vakaruose akivaizdžiai laidota, laukiant greito jos pralaimėjimo. Laimei, Ukraina atsilaikė. Labai tikėtina, kad priešingu atveju invazijos būtų sulaukusi ir Lietuva.
Šį kartą aptariau tris reiškinius kuriais užsiiminėti kaip ir negalima arba net draudžiama, tačiau, tai netrukdo daryti pelningą verslą.


Pastaruoju metu tiek čia, tiek mano FB sienoje atsirado labai daug susidomėjusių mano pozicija dėl Ukrainos. Suprantu, kodėl taip yra. Juk Lietuvoje iš esmės nebeliko nė vieno normalaus ir mąstančio apžvalgininko, sugebančio matyti toliau savo didelio pilvo ir apipešiotos barzdos ir suvokti, kas vyksta Ukrainoje, kodėl tai vyksta ir kaip viskas baigsis.


kaunieciams.ltUkrainos karinė žvalgyba sugalvojo terminą “denaftafikacija” (t. y. naftos išvežimas iš Rusijos) kaip priešpriešą Kremliaus deklaruojamam denacifikacijos Ukrainoje tikslui. Kijevo kampanija, nukreipta prieš Rusijos energetinius aktyvus, pasirodo esanti sėkmingesnė nei Maskvos požiūris. Nors Rusijos pusė ir toliau puola Ukrainos civilinę infrastruktūrą, Ukrainos pajėgos vis dažniau rengia smūgius prieš karinius objektus Rusijoje.


Perrinkimo antrai kadencijai valstybės vadovo pareigoms proga Gerovės valstybės Gitaną Nausėdą pasveikino užsienio šalių vadovai.Sveikinimuose išreiškiamas lūkestis plėsti dvišalį bendradarbiavimą, tęsti produktyvų bendradarbiavimą Europos Sąjungoje ir NATO, drauge ir toliau remti Ukrainą, skelbia Prezidentūra.. Lenkijos prezidentas Andrzej Duda ir Prancūzijos Prezidentas Emmanuel Macron sveikino G. Nausėdą lietuvių kalba. Savo sveikinimuose jie džiaugėsi galimybe ir toliau tęsti produktyvų dvišalį bendradarbiavimą, dirbti kartu kuriant stipresnę ir atsparesnę Europą.


Lietuvos gyventojų pasipriešinimo okupacijai centro (LGPOC) vadas Eduardas Vaitkus gavo dar vieną raštą iš Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK).Jame informuojama, kad „2023 m. gruodžio 18 d. gavo skundą, kuriame nurodoma, kad 2023 m. gruodžio 15 d. periodiniame leidinyje „Lietuvos konservatoriai“ yra paskelbta kandidato į Respublikos Prezidentus E. Vaitkaus politinė reklama ir, kad ši politinė reklama nepažymėta Rinkimų kodekso nustatyta tvarka“.Ополченцы Донецкой народной республики заявили, что зачистка катакомб аэропорта продолжается до сих пор Сейчас армия ДНР контролирует практически всю воздушную гавань, кроме подземных коммуникаций. Командиры штурмовых групп рассказали, что уцелевшие каратели прячутся в подвальных помещениях.


Lietuvos valstybingumo esminės transformacijos vyksta pasaulinių sukrėtimų metu. Už ką kovotų Lietuvos kariai Ukrainoje? Tikrai ne už Lietuvą.


Baltarusijoje suteikta malonė buvusiam JAV perversmo Baltarusijoje organizatoriui, „Nexta“ vyriausiajam redaktoriui Ramanui Pratasevičiui, kuris buvo nuteistas kalėti aštuonerius metus. Apie tai pr…


Artėjant karui, Krašto apsaugos ministerija skelbia, kad pilietinis pasipriešinimas – visų mūsų susitelkimas, ginant Lietuvos nepriklausomybę, teritorijos vientisumą ir žmonių laisvę.„Todėl kiekvieno vaidmuo yra svarbus. Gegužės 14-ąją švęsime Pilietinio pasipriešinimo dieną. Šiemet gegužės 14-ąją visi Lietuvoje ir užsienyje gyvenantys tautiečiai pirmąkart kviečiami laikyti Pilietiškumo egzaminą ir pademonstruoti savo žinias apie patriotizmą, pilietiškumą ir valstybę“, - informuojama ministerijos pranešime visuomenei „Žmonių apsisprendimas priešintis – valstybės išlikimo pagrindas“.
Naujos internetinio svetainės „Stop LGBT ideologijai“  kūrėjai kviečia susipažinti su jos turiniu, jungtis prie visuomeninis tinklo, kuriame rasite naujausių ir svarbiausių žinių apie genderizmo idėjų reikšmę, plėtrą, jų poveikį. Pasak šios svetainės kūrėjų „Stop LGBT ideologijai“ turinys „nėra nukreiptas prieš sutrikusios tapatybės žmones, ypač jeigu jie kovoja su ydingais polinkiais ar apriboja jų raišką privačia erdve. Jis nukreiptas prieš totalitarinę ideologiją, skirtą pavergti žmones per hedonizmą ir tuo prilygstančią narkotikų platinimui“.


Vokiečių Youtube-kanalas von EPOCH TIMES/Frontal+ sausio 2 dieną paskelbė video https://youtu.be/o5Pv1FHYGLI, kuriame pasakojama apie skiepijimo Pfizer/BioNtech vakcina pasekmes. Portale Pi-news rašoma, kad šis video gali būti Youtube kanalo pašalintas, todėl pateikia šio video siužeto turinio perpasakojimą.


Taip, jums nepasigirdo. Ukrainietės skatinamos nesinaudoti vibratoriais… O jeigu būti visiškai tiksliu, jos katinamos nesinaudoti elekriniais šių prietaisų modeliais.


Neįtikėtina, bet vakar per pusdienį uždirbau 500 eurų. Tiek pinigų liko mano kišenėje, kai pats nusipirkau ir į šulinį įkaliau adatą, už kurią su visu darbu vadinamieji specialistai iš manęs prašė 600 eurų. Bet kai ėmiausi pats, adata su visais vamzdžiais ir atbuliniu vožtuvu man tekainavo 85 eurus. Taigi uždirbau netgi daugiau, nei 500.Akivaizdu, kad tariamieji specialistai su tokiomis kainomis ieško kvailių. Matyt, randa, jeigu prašo tokių sumų. Todėl skubu papasakoti: nesileiskite mulkinami. Tai - jokie specialistai, tai paprasčiausi sukčiai. Įkalti metalinį vamzdį į šulinio dugną nereikia jokios sp...


Britų vyriausybės sveikatos apsaugos departamentas nurodė tučtuojau nutraukti kai kuriose šalies ligoninėse taikomą ir žurnalistinio tyrimo metu atskleistą praktiką deginti abortuotus žmogaus vaisius drauge su kitomis šiukšlėmis, kad būtų apšildomi ligoninių pastatai. Tokia praktika buvo pavadinta nepriimtina, praneša The Daily Telegraph.Čia matome vieną iš landzberg šaikos (jie taip patys save yra pavadinę) režimo veikėjų. Nuotraukoje galime pamatyti, kaip Laurynas Kačiūnas klauso valdančiojo fašistinio Amerikos režimo vieno iš bosų nurodymų.


Gegužės 8-ąją pagerbiant Antrojo pasaulinio karo aukų atminimą, premjerės Ingridos Šimonytės vardu padėtos gėlės Panerių memoriale ir prie paminklo ukrainiečių tautinio sąjūdžio veikėjui, rašytojui Tarasui Ševčenkai.„Antrojo Pasaulinio karo tragedija, kad ir kiek toltų nuo mūsų laike, visada išliks skaudžiai artima istorijos pamoka.


Buvęs IBU vadovas Andersas Bessebergas nuteistas kalėti už dopingo vartojimo slėpimą. Penktadienį Norvegijos teismas buvusį Tarptautinės biatlono sąjungos (IBU) prezidentą Andersą Bessebergą nuteisė trejus metus ir vieną mėnesį kalėti. A. Bessebergui buvo pateikti kaltinimai pagal dešimt punktų, kurių aprašyme teismas paminėjo, kad buvęs IBU vadovas gaudavo brangių dovanų – prabangių laikrodžių, medžioklės pramogų šeimininko sąskaita ir prostitučių paslaugų. Norvegijos teismo teigimu, A. Bessebergas taip pat gavo brangių laikrodžių ir moterų Rusijoje.


Lenkijos užsienio reikalų ministras Radoslavas Sikorskis (Radosław Sikorski) teigia, kad visos Europos Sąjungos šalys turėtų įvesti pašalpų apribojimus ukrainiečiams, vengiantiems atlikti savo pareigą kare Ukrainoje. Pasak R. Sikorskio, to nepadarius, ukrainiečiai, vengdami vykdyti savo pareigas, ims keliauti iš vienos ES šalies į kitą. „Netikiu, kad žmogus turi teisę gauti pašalpas už vengimą atlikti savo karinę prievolę. Tie, kurie kovoja fronte, taip pat turi žmogaus teises“, - pasakė R. Sikorskis. Ekspertai.


Pastarieji įvykiai Lietuvoje vėl kelia klausimą dėl jos savarankiškumo priimant sprendimus. Daugelis ekspertų teigia, kad iš tikrųjų šalį valdo ne Lietuvos valdžia, o įtakingos Jungtinių Amerikos Valstijų politinės jėgos, kurios, jų nuomone, skatina lietuvius imtis karinių veiksmų Ukrainos teritorijoje.
«США и Великобритания знали о готовящемся теракте в Москве», – президент Сербии Вучич.


Migracija kapitalistui - pigios darbo jėgos šaltinis. Kam vairuotojai lietuviai, reikalaujantys adekvačių atlyginimų, kai galima privežti juodaodžių vergų iš Afrikos. Kapitalistui neskauda galvą dėl to, ką valstybei reikės daryti su įkandin tų vairuotojų atvažiuosiančiais bemoksliais giminėmis, atvykstantiems iš vėlyvojo akmens amžiaus. Priminsiu, kad "baisioje"sovietinėje valstybėje vairuotojus autobusais galėjo vežioti tik aukščiausią kvalifikacijos kategoriją turintys vairuotojai. Dabar tai daro vairuotojai iš labiausiai atsilikusios visuomenės, neturintys jokios ES vairuotojo kvalifikacijos.


Švenčiant Tarptautinę darbo dieną, Vilniuje įkurta nauja partija „KArtu. Kairiųjų aljansas“.Partijos pirmininke išrinkta buvusi garsi socialdemokratrė Jolanta Bielskienė. Pasak moters, iki šiol kairiosios partijos Lietuvoje nebuvo. „Manau, kad tai, ką šiandien darome, yra ne tik istorinis įvykis, bet ir lakmuso popierėlis mūsų demokratijai. Kodėl nebuvo iki šiol kairiosios partijos Lietuvoje? Dėl to, kad labai sunku pagal dabartinius įstatymus įkurti partiją“, - valstybinis transliuotojas cituoja J. Bielskienę.


Сейчас много задают вопросов о смертной казни - эта тема, безусловно, будет глубоко проработана. Нами будет принято решение, которое будет отвечать настроениям и ожиданиям нашего общества.


Niujorko aukščiausiasis teismas ketvirtadienį panaikino 2020 m. apkaltinamąjį nuosprendį Harviui Veinšteinui (Harvey Weinstein) dėl kaltinimų lytiniais nusikaltimais – tai stulbinantis posūkis pamatinėje #MeToo eros byloje, rašo „The New York Times” leidinys. Šiuo nuosprendžiu jam buvo skirti 23 metai kalėjimo. Niujorko apeliacinis teismas 4-3 sprendimu nustatė, kad H. Veinšteino bylai pirmininkavęs teisėjas Jamesas M. Burke’as padarė esminę klaidą ir leido prokurorams kaip liudytojas pakviesti kelias moteris, kurios teigė, kad H.


Buvęs partijos „Tautininkų sąjunga“ lyderis, vėliau partijos „Tvarka ir teisingumas“ Verkių skyriaus vadovas, lietuvių visuomenės veikėjas, skautas, šiuo metu Kupiškio ligoninės direktorius Julius Panka visuomeniniuose tinkluose atnaujino savo profilio nuotrauką. Vyras taip pat perspėja, kad „antivalstybinės irštvos privalo būti uždarytos“.Pramogos Tiktoke

@ragelskis.laurynas

Mūsų bendruomenė Feisbuke

....


....
Paveiksliukai


Video

Orai

Draugai

Laisva informacija - laisvas žmogus!

Švieskis


....