Lukašenka pareiškė, kad jam vadovaujant šalis su Rusija nesusijungs

Autorius: Anonimusas Šaltinis: http://ldiena.lt... 2019-12-05 14:42:00, skaitė 267, komentavo 4

Lukašenka pareiškė, kad jam vadovaujant šalis su Rusija nesusijungs

Baltarusija nesiruošia aukoti savo nepriklausomybės ir suvereniteto vardan bendros valstybės su Rusija, parlamentarams pareiškė šalies prezidentas Aliaksandras Lukašenka.

„Mes niekada nesiruošėme ir nesiruošiame įeiti į bet kokios valstybės sudėtį, net ir broliškos Rusijos, – A. Lukašenką cituoja naujienų agentūra „BelTA“. – Prisiminkite – aš nesu pienburnis, kuris prezidento darbą dirba 3, 4 ar 5 metus. Nenoriu nubraukti visko, ką kartu su jumis, tauta, padariau, sukūręs suverenią ir nepriklausomą valstybę. Man vadovaujant to nebus. Tai mūsų šalis, mes suverenūs ir nepriklausomi. Tuo reikia didžiuotis.“

Baltarusiją jau 25 metus valdantis A. Lukašenka pareiškė, esą jei niekas nesirengia Baltarusijos pulti, „kam mums patiems savo nepriklausomybę ir suverenitetą atiduoti“.

„Mūsų istorijoje jau pakanka tos saviplakos, vyžų ir sunkmečio“, – sakė jis.

Prezidentas taip pat paragino baltarusius nesibaiminti, kad pokyčiai šalyje vyks greitai. Pasak A. Lukašenkos, jis su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu derasi ne dėl politinių klausimų.

Baltarusijos prezidentas Aliaksandras Lukašenka balsuoja rinkimuose
Baltarusijos prezidentas Aliaksandras Lukašenka balsuoja rinkimuose / AP nuotr.
 

„Jei kas nerimauja, kad rytoj turėsime bendrą parlamentą, tai šia tema nėra nė kalbos. Jei kas nerimauja, kad rytoj mūsų prezidentas bus ne Lukašenka, o kas nors kitas, turiu omeny dabar, be rinkimų, taip pat nesijaudinkite. Mes nesiderame dėl politinių klausimų. Su prezidentu V. Putinu prieš metus Sočyje sutarėme draugiškai. Aš jam sakiau – mes nepakelsime šių klausimų, jei pradėsime juos aptarinėti“, – tvirtino A. Lukašenka.

Anksčiau žiniasklaidoje pasirodė gandai, kad Baltarusija gali susijungti su Rusija ir taip sukurti naują valstybę. Tai leistų V. Putinui tęsti vadovavimą šiai naujai šaliai po 2024-ųjų, kai, pagal Rusijos Konstituciją, jis jau nebegalėtų eiti prezidento pareigų.

Praeitą savaitę Baltarusijos ambasadorius Rusijoje Vladimiras Semaško pareiškė, kad abi šalys ketina suformuoti bendrą valdymo struktūrą. Šis planas, pasak jo, išplėstų prieš du dešimtmečius Baltarusijos ir Rusijos pasirašytą sąjunginės valstybės sutartį.