Maidauno 10-mečiui

Autorius: Махно Šaltinis: http://ldiena.lt... 2024-02-21 22:37:00, skaitė 1344, komentavo 9

Maidauno 10-mečiui

Prieš šį įvykį buvau naiviai įsitikinęs, kad blogiausia, kas gali nutikti okrainai, buvo Černobylio katastrofa.

Maidauno perversmas, tapo istoriniu tašku, iš kurio nebegrįžta galimybė normaliai vystytis to, kas prieš dešimt metų nustojo būti šalimi.

Gražūs ir tušti maidauno šūkiai, mutavo į paprastam žmogui nematomas nacizmo metastazes. Juoda pagrindinės Kijevo aikštės laužų šviesa, paskutinį kartą apšvietė tūkstančius naivių ir apgautų “istorijos kūrėjų” veidų, prieš paversdama juos žvakių vaško lašais ir apdegusiomis kaukolėmis.

Maidauno pergalė yra didžiausias pralaimėjimas istorijoje, mūsų tarybiniam švietimui. Ir tai šiuolaikinių žiniasklaidos technologijų, kurios skystina smegenis, meistriškumo klasė.

Prieš dešimt metų Institutskaja gatvėje dar nebuvo nukirsti medžiai, kuriuose įstrigo snaiperių kulkos. Tos kulkos vis dar buvo karštos, o kūnai vis dar buvo šilti.

Pirmieji šimtai įkaitų, nužudytų Maidane, šimtams tūkstančių dar gyvų tautiečių turėjo tapti neabejotinu signalu, kokios jėgos ateina į valdžią ir kokiu tikslu. Vietoj to, prieš „dangiškojo šimtuko“ filmavimą, žmonės dainavo „Plivekachu“ pagal iš anksto įrašytą fonogramą ir išbandė naujas drobules, siuvinėtų marškinių pavidalu.

Prieš 10 metų buvo žengtas pagrindinis ir ryžtingiausias žingsnis link šiandieninės žmonijos susinaikinimo rizikos.

Visao tai galima taikyti Lietuvai, kurioje prie daugiau nei tris dešimtmečius, buvo atidirbtos maidauno technoligijos. Viskas pagal “spalvotų revoliucijų” scenerijų.