Balčytytė: duomenimis grįstas valdymas reikalingas jau šiandien – ir jis skinasi kelią

Autorius: Ekspertai.eu Šaltinis: https://ekspertai.eu/balcytyte... 2023-01-20 16:56:00, skaitė 415, komentavo 6

Balčytytė: duomenimis grįstas valdymas reikalingas jau šiandien – ir jis skinasi kelią

Vyriausybės kanclerė Giedrė Balčytytė visuomeniniuose tinkluose mėgsta dabintis visais Lietuvoje populiariais šūkiais bei simboliais.

Numanant problemą tik abstrakčiai, neretai imamasi nereikalingų ir netaiklių veiksmų ją sprendžiant, tuo tarpu duomenys padeda problemą ir jos sprendimo būdus apsibrėžti tiksliai, šį procesą stebėti, valdyti ir sekti jo rezultatus, Valstybės duomenų agentūros surengtoje konferencijoje „Raktas: vizijos ir transformacijos“ pasakė Vyriausybės kanclerė Giedrė Balčytytė, tarusi ir renginio atidarymo žodį.

Aptarti įrodymais grįstų sprendimų svarbai valstybės valdyme skirtos konferencijos diskusijoje taip pat dalyvavo premjerės patarėjas atvirų duomenų, skaitmeninės transformacijos ir viešųjų pirkimų klausimais Rimantas Žylius.

„Duomenimis grįstas valdymas reikalingas jau šiandien – ir jis skinasi kelią. Ko gero, nereikia priminti duomenų naudojimo svarbos COVID-19 pandemijos, nelegalios migracijos krizės ir pagalbos Ukrainos pabėgėliams atvejais – jūs ir buvote tie žmonės, kurie duomenimis padėjo spręsti tikras problemas“, - pridūrė G. Balčytytė.

Valstybės duomenų agentūra, kaip pažymėjo kanclerė, yra tebevykstančio pokyčio kritinė infrastruktūra.

„Labai dažnai problemą, kurią norime spręsti, apsibrėžiame remdamiesi pojūčiais ar spėjimais, indikacijomis iš vieno ar kito sektoriaus, gyventojų. Bet tai nebūtinai reiškia, kad užčiuopiame tikrąją problemą. Numanydami ją tik abstrakčiai, imamės daug nereikalingų veiksmų ir reguliavimų. Duomenys padeda labai tiksliai apsibrėžti problemą, jos imtį ir stebėti, kaip mums sekasi procesą valdyti ir keisti situaciją norima linkme“, - atskleidė. G. Balčytytė.

Moteris nurodė, kad institucijų efektyvumas kartu yra ir tiesioginė nauda piliečiams, juntama per tikslesnius sprendimus, kokybiškesnę teisėkūrą.