Iki žmoniško atlyginimo padidinimo Lietuvai tarnaujantiems žmonėms, liko tik viena stotelė

Autorius: Ekspertai.eu Šaltinis: https://ekspertai.eu/iki-zmoni... 2022-09-29 14:01:00, skaitė 171, komentavo 0

Iki žmoniško atlyginimo padidinimo Lietuvai tarnaujantiems žmonėms, liko tik viena stotelė

Vidaus reikalų ministrės Agnė Bilotaitės asmeninės paskyros visuomeniniame tinkle viršelis.

Rugsėjo 28 d. Vyriausybės posėdyje pritarta Valstybės tarnybos įstatymo (VTĮ) pakeitimo ir su juo susijusių įstatymų projektams.

Šiuo įstatymu siekiama atstatyti teisingumą ir valstybės tarnautojams mokėti deramą darbo užmokestį, o ne krokodilo ašaras, kaip yra dabar.

Tikimasi, kad sėkmingai įvykdžius atlyginimų reformą, eilinis Seimo narys į rankas gautų 3 tūkstančius 800 eurų, Seimo pirmininko ir premjero atlyginimas pakiltų iki 5 tūkstančių 200 eurų, o ministrų iki 4 tūkstančių 600 eurų.

Pasak šalies specialistų, tai būtų tokios sumos, kurių turėtų užtekti susimokėti visiems mokesčiams ir gyventi mažesnėje įtampoje, daugiau savo energijos ir proto galių skiriant Lietuvos žmonių gerovės kūrimui.

Taigi, Seimui priėmus Vyriausybės siūlomą įstatymą, ženkliai išaugtų tarnautojo pareigybinės algos dydis, dar aiškiau būtų su priemokomis ir priedais už tarnybos stažą, skatinimu, apdovanojimas ir t.t.

Kodėl būtina išmokas valstybės tarnautojams šiuo ypač ekonomiškai sunkiu metu? Premjerė Ingrida Šimonytė pranešime visuomenei labai aiškiai nurodo, kodėl tai nedelsiant turi būti padaryta.

„ES ir Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijai (EBPO) priklausančios šalys, kurios vadovų karjerą valdo centralizuotai, gali pasigirti efektyvesniu viešuoju valdymu. Pavyzdžiui, EBPO šalių Valstybės tarnybos efektyvumo indekse Nyderlandai užima 8 vietą, Estija – 12, Airija – 14 vietą, o Lietuva tik 20“, - skelbiama I. Šimonytės vadovaujamos Vyriausybės pranešime visuomenei.

Tad akivaizdu, kad toliau tęsti valstybės tarnautojų darbas už mažą atlygį nebegali, privaloma didinti išmokas žmonėms, kurie tarnauja žmonėms.

Ypač dabar, kai taip stipriai pabrango ir toliau brangs energetikos ištekliai, maistas, degalai, paslaugos, vaistai ir t.t.

Šalies žmones, kurie nesupranta tokio valstybės tarnautojų darbo atlygio reformos, turėtų nuraminti Vidaus reikalų ministrė Agnės Bilotaitės žodžiai.

„Valstybės tarnybos pertvarka neturėtų būti tapatinama tik su politikų atlyginimų didinimu – užsibrėžti tikslai daug platesni ir svarbesni“, - atskleidė A. Bilotaitė.

Tam, kad atlyginimai neabejotinai privalo didėti, pritaria daugelis įtakingų Seimo narių – Algirdas Sysas, Matas Maldeikis, Eugenijus Gentvilas, kiti tautos labui besidarbuojantis politikai.

Daugiau susijusių tekstų, dėl būtinybės didinti atlyginimus ir priedus::

„Atlyginimų didinimas ministrams ir Seimo nariams duotų ženklią naudą visiems Lietuvos gyventojams“

Šimonytė,nepaisant iškylančių iššūkių, toliau vykdys savo pareigą dirbti gyventojų gerovei

Vyriausybė perspėja: neįgyvendinus valstybės tarnybos pertvarkos šalies lauks stagnacija

Mūšis dėl ženkliai didesnių atlygimų valstybės tarnautojams ir politikams, tęsiasi

Skandalas: teisėjai nuridenti iki vielos vyniotojo metalo fabrike lygmens

Su visu minėtu labai ilgu I. Šimonytės vadovaujamos Vyriausybės pranešimu visuomenei, apie būtinybę didinti atlyginimus tai visuomenei besiaukojantiems žmonėms, galite susipažinti čia:

atlyginimai%20dides.jpg