Mokslininkai įrodė gydančią maldos galią

Autorius: Psichika.eu Šaltinis: http://psichika.eu/blog/moksli... 2015-06-19 01:49:15, skaitė 4015, komentavo 0

Mokslininkai įrodė gydančią maldos galią

Turbūt mažai kas iš bet kurios religinės konfesijos tikinčiųjų abejoja gydančia maldos galia, tačiau dabar vis daugiau ir daugiau mokslininkų patvirtina, kad tikėjimas stiprina sveikatą, daro žmones laimingesniais ir tiesiog padeda gyventi.

„Tyrimais įrodyta, kad malda gali apsaugoti nuo ligų, o susirgus – greičiau pasveikti“, – tvirtina psichiatrijos profesorius Haroldas Kionigas iš Djuko universiteto (JAV).

Atlikus medicininę 1500 atvejų analizę buvo pastebėta, kad religingi ir dažnai besimeldžiantys žmonės buvo geresnės fizinės ir psichinės sveikatos.

Be to, 85 iš 125 tyrimų, patvirtino, jog žmonės reguliariai lankantys maldos namus gyvena ilgiau nei netikintys.

Neseniai žurnale "Southern Medical Journal" publikuotas H. Kionigo tyrimas skelbia, jog maldos dėka gali ženkliai pagerėti ligonių klausa ir regėjimas.

Profesoriaus teigimu, religingi žmonės yra didesni optimistai, atsparesni stresui, rečiau serga depresija, nerimo sutrikimais. Jų stipresnis imunitetas, žemesnė suicido rizika, mažesnis spaudimas ir geresnė kraujotaka.

Žurnalas "American Journal of Public Health" penkis metus tyrė 2000 pagyvenusių kaliforniečių. Paaiškėjo, jog religingų tyrimo dalyvių mirtingumas buvo net 36 proc. mažesnis.

Žurnalo "Journal of Gerontology" tyrimas, kuriame dalyvavo apie 4000 pagyvenusių žmonių taip pat atskleidė, jog religingi žmonės gyveno ilgiau nei ateistai, kurių mirties tikimybė, šešių metų laikotarpyje, buvo ženkliai didesnė nei tikinčiųjų.

Pagal NewsmaxHealth.com