Kanalo robotas pasirengęs nemokamai teistis su bet kuria kompanija už jūsų asmeninių duomenų nutekėjimą

Autorius: Infa.lt Šaltinis: https://infa.lt/26981/kanalo-r... 2018-11-21 21:42:30, skaitė 483, komentavo 2

Kanalo robotas pasirengęs nemokamai teistis su bet kuria kompanija už jūsų asmeninių duomenų nutekėjimą

Džošua Brauderis (Joshua Browder) ėmėsi kurti sistemą pakeičiančią teisininkus, kai pradėjo gauti pernelyg daug baudų už neteisingą automobilio parkavimą. Dabar žmonės su jo nemokamos paslaugos pagalba laimi teismuose. O programuotojas turi naują tikslą – privesti prie bankroto kompanijas, kurios kaltos dėl asmeninių duomenų nutekėjimo.

Britui Džošua Brauderiui šiuo metu 21-eri, jis mokosi Stenforde. Prieš trejus metus jis nusprendė sukurti sistemą, kuri be teisininkų pagalbos padėtų bet kuriam žmogui kovoti už savo teises. Pradžioje tai buvo tinklapis DoNotPay, o dabar buvo išleistas papildinys iOS operacinei sistemai.

„Būdamas 18-os aš buvau siaubingas vairuotojas ir gavau apie 30 baudų už automobilio parkavimo taisyklių pažeidimus.. Tada aš sukūriau pirmąją DoNotPay versiją – papasakojo programuotojas Motherboard tinklapiui. Tai pastūmėjo pagalvoti ir apie kitas sritis, kurias galėtų apimti papildinys. Jeigu žmonės apgaudinėjami su baudomis, tikėtina, kad juos apgaudinėja ir dar kažkur“.

2018 metais DoNotPay atsirado proga paduoti ieškinį prieš amerikiečių kreditinių istorijų biurą Equifax, į kurį buvo įvykdytas įsilaužimas, kas lėmė duomenų nutekėjimą. Skandalas palietė milijonus amerikiečių, bet tik 25 000 iš jų pasinaudojo DoNotPay, kad apgintų savo teises, pažymi Busines Insider.

Aš iš tiesų buvau apstulbintas, kai mes ėmėme laimėti 9000 dolerių vertės bylas be advokato pagalbos. Ir supratau, jog, jeigu aš galiu tą Equifax atveju, tai aš galiu laimėti teisme prieš bet ką“, – pasakoja Brauderis.

Britas pasipiktinęs skandalu su Cambridge Analytica ir pasiryžęs susikoncentruoti į teiseną duomenų nutekėjimo srityje. Papildinyje DoNotPay naudotojas su serviso HavelBeenPwned pagalba gali patikrinti kokiose kompanijose įvyko jo asmeninių duomenų nutekėjimas ir paduoti jas į teismą. Teoriškai galima paduoti į teismą Google už duomenų nutekėjimo Google+ nuslėpimą.

„Panašu, jog vieninteliai žmonės, kurie gauna pelną iš duomenų nutekėjimo – tai teisininkai. Aš rengiuosi juos visus pakeisti ir priversti bankrutuoti bet kurią kompaniją, kuri neatsargiai elgiasi su informacija apie savo naudotojus, – sako Brauderis. – Klaidos, kaip ta, kurią padarė Equifax, nešifravusi duomenų, – tai klaida, kurios būtų galėjęs išvengti net studentas. Aš noriu nubausti kompanijas už jų nekompetenciją ir apsaugoti žmones nuo jų duomenų pardavimo“.

DoNotPay šūkis – „Paduok į teismą bet ką vienu mygtuko paspaudimu“. Papildinys užduoda kelis klausimus naudotojui apie jo problemą, prašo pateikti duomens apie jį patį ir atsakovą. Po to programa parengia visus būtinus dokumentus, kuriuos žmogus turi nusiųsti į teismą.