Graikus darkart pranokęs „Žalgiris“ žengė į Eurolygos elitą

Autorius: Anonimusas Šaltinis: delfi... 2018-04-26 23:50:49, skaitė 641, komentavo 0

Kauno „Žalgiris“ po 19-os metų pertraukos praveria Eurolygos finalo ketverto duris: ketvirtadienį vakare žalgiriečiai 101:91 (23:22, 28:15, 27:19, 23:35) dar kartą pranoko Pirėjo „Olympiakos“ krepšininkus ir Eurolygos ketvirtfinalio seriją iki 3 pergalių laimėjo 3-1. Lietuvos klubas – pirmasis iš Eurolygos ketvirtfinalio dalyvių įveikė šį etapą ir pateko tarp keturių stipriausių Senojo žemyno klubų.

Puikiai rungtynes pradėję žalgiriečiai varžovus nustebino taikliais tritaškiais: per pusę kėlinio pataikė 4 tolimus metimus iš 7-ių bandymų ir atitrūko 14:5. Tačiau „Olympiakos“ nesutriko ir aktyviais veiksmais puolime ėmė rinkti taškus. Šeimininkų žaidimas atakuojant kiek išsiderino ir tuo naudojosi svečiai. Iš ankstyvos „Žalgirio“ persvaros po pirmo kėlinio liko tik taškas – 23:22. Antrame ketvirtyje kartojosi antradienio rungtynių scenarijus. Kaip ir trečiame mače, žalgiriečiai kaustė svečius gynyboje ir taikliai atakuodamas iš toli didino pranašumą. Sėkmingai į žaidimą įsiliejo Beno Udrihas, pataikęs du dvitaškius, tritaškiais prapliupo Vasilje Micičius, per pirmą mačo dalį pataikęs 3 tritaškius iš 4-ių.

Šeimininkai kėlinį laimėjo net 28:15 ir per pertrauką švieslentė fiksavo solidų „Žalgirio“ pranašumą – 51:37. Trečias kėlinys priklausė E. Ulanovui: nesulaikomas puolėjas pelnė 11 taškų, o po jo dvitaškio komandas kėlinio pabaigoje skyrė net 22 taškai (73:51). Prieš lemiamą ketvirtį „Žalgiris“ pirmavo net 78:56. Solidžiai pirmavęs „Žalgiris“ ketvirto kėlinio pradžioje kiek pametė žaidimo ritmą, o dvitaškį su bauda pataikė latvis Janis Strelnieks, tritaškį pridėjo Kyle Wiltjeras, ir Šarūnas Jasikevičius buvo priverstas prašyti minutės pertraukėlės: ekipas skyrė 12 taškų – 83:71. Šeimininkų taškų sausrą baudų metimais nutraukė Kevinas Pangosas ir P. Jankūnas – 86:71. Likus pusei kėlinio po K. Wiltjero dvitaškio ekipas skyrė 13 taškų (86:73). „Žalgirio“ persvarą padidino labai svarbų tritaškį pataikęs Aaronas White'as, kuris pašokdino visus sirgalius iš savo vietų – 91:76, o iki kėlinio pabaigos buvo likę 3 minutės. Tiksint paskutinėms rungtynių sekundėms Šarūnas Jasikevičius braukė džiaugsmo ašaras: „Žalgiris“ iškovojo pergalę 101:91 (23:22, 28:15, 27:19, 23:35) ir pateko į Eurolygos finalo ketvertą! Eurolygos finalo ketverto kovos vyks gegužės 18-20 dienomis Belgrade (Serbija). „Žalgiris“: Kevinas Pangosas 21 (4/6 dvit., 2/5 trit., 7/7 baudų met., 4 rez. perdavimai, 24 naud. balai), Edgaras Ulanovas 20 (4/8 dvit., 3/4 trit., 3/4 baudos, 9 atkovoti kam., 27 naud. balai) , Axelis Toupane'as 11 (1/2 dvit., 1/3 trit., 6/7 baudos) , Brandonas Daviesas ir Vasilje Micičius 9 (3/5 trit.), Paulius Jankūnas (7 atkov. kamuoliai) ir Aaronas White'as po 8, Antanas Kavaliauskas 7, Beno Udrihas 4 (4 rez. perdavimai), Artūras Milaknis 3, Paulius Valinskas 1 taškas, Martynas Sajus (per 28 sek.) 0. „Olympiakos“: Vassilis Spanoulis 19 (3/5 dvit., 2/7 trit., 7/7 baudos, 6 rez. perd.), Janis Strelnieks 17 (3/4 dvit., 2/5 trit., 5/5 baudos, 4 rez. perdavimai, 22 naud. balai), Kostas Papanikolaou 15 (2/2 dvit., 1/2 trit., 8/9 baudos, 21 naud. balas), Kyle Wiltjeras 12, Brianas Robertsas 10, Jamelas McLeanas 8, Ioannis Papapetrou 4, Nikola Milutinovas ir Kim Tillie po 3 taškus, Vangelis Mantzaris (per 8 min.) taškų nepelnė, Georgios Bogris ir Bobby Brownas nežaidė, Georgios Printezis nebuvo registruotas. Statistika („Žalgiris“ – „Olympiakos“) Dvitaškiai: 18/33 (54,5 proc.) – 15/29 (51,7 proc.) Tritaškiai: 13/24 (54,2 proc.) – 10/26 (38,5 proc.) Baudų metimai: 26/31 (83,9 proc.) – 31/38 (81,6 proc.) Atkovoti kamuoliai: 31 – 28 Rezultatyvūs perdavimai: 18 – 20 Klaidos: 6 – 7 Perimti kamuoliai: 5 – 4 Blokai: 1 – 3 ***

Dvikovai Kaune teisėjavo ispanas Danielis Hierrezuelo, slovėnas Damiras Javoras ir prancūzas Mehdi Difallah. D. Hierrezuelo ir D. Javoras – patyrę arbitrai, teisėjavę pernai Eurolygos finalo ketverte, o M. Difallah prestižiniame Europos krepšinio turnyre švilpia pirmąjį sezoną. Kauno „Žalgiris“ vėl turėjo stiprų užnugarį: ekipą arenoje palaikė daugiau nei 14 tūkstančių sirgalių, o bilietai į mačą buvo išpirkti dar gera para iki šių rungtynių pradžios. Primename, kad remiantis protokolu antradienį trečiąsias Eurolygos ketvirtfinalio rungtynes „Žalgirio“ arenoje stebėjo 14 325 žiūrovai.