Apmaudu, bet A. Merkel nenori girdėti Europos draugės JAV bei Lietuvos balso ir tęsia prokremlišką projektą

Autorius: Ekspertai.eu Šaltinis: http://www.ekspertai.eu/apmaud... 2020-01-12 11:08:00, skaitė 446, komentavo 6

Apmaudu, bet A. Merkel nenori girdėti Europos draugės JAV bei Lietuvos balso ir tęsia prokremlišką projektą

Nuotr. lavanguardia.com

Vokietijos kanclerė Angela Merkel ir vis labiau agresyvėjančios Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas nusiteikę optimistiškai, kad „Nord Stream 2“ dujotiekis, nepaisant JAV sankcijų, bus užbaigtas.

„JAV priemonės tik užtęs darbus iki metų pabaigos ar 2021-ųjų pradžios“, - pasakė V. Putinas šeštadienį bendroje spaudos konferencijoje Maskvoje, skelbia Rusijos žiniasklaida.

A. Merkel dar kartą patvirtino, kad ji yra šio dujotiekio tiesimo šalininkė, nepaisant JAV ir kai kurių Rytų Europos, pirmiausia Lietuvos, prieštaravimo.

„Todėl mes laikome projektą teisingu“, - pasakė A. Merkel.

Ji kritikavo JAV sankcijas prieš dujotiekio, kuriuo Baltijos jūra į Vokietiją ir Vakarų Europą tekėtų rusiškos dujos, statybą.

A. Merkel pabrėžė, kad „Nord Stream“ „visų pirma yra ekonominis projektas“ ir kad „Vokietija ir kitos Europos šalys gaus iš jo naudos“.

Kaip žinoma, JAV pagrasino bausti tas firmas, kurios dalyvauja dujotiekio tiesime. Tada iš projekto pasitraukė Šveicarijos bendrovė, klojanti vamzdžius.

Lietuva nepritaria minėto dujotiekio statybai ir ne kartą perspėjo, kad darys viską, jog vamzdis Baltijos jūros dugnu būtų nenutiestas, o jei ir nuties – niekada nepradėtų veikti.

Griežtą poziciją šiuo klausimu ne kartą išsakę aukščiausi šalies politikai – prezidentas Gitanas Nausėda, Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius, Seimo nariai Audronius Ažubalis, Žygimantas Pavilionis bei daugelis kitų.