Prancūzijos žiniasklaida: Rusijos elitiniai šnipai turėjo bazę Alpėse, čia ruošėsi operacijoms

Autorius: Anonimusas Šaltinis: http://ldiena.lt... 2019-12-07 15:49:00, skaitė 74, komentavo 1

Prancūzijos žiniasklaida: Rusijos elitiniai šnipai turėjo bazę Alpėse, čia ruošėsi operacijoms

Rusijos karinės žvalgybos (GRU) pareigūnai greičiausiai naudojo Prancūzijos Alpėse esantį kurortą kaip užnugario bazę savo operacijoms. Vakarų žvalgybos identifikavo 15 tokių šnipų, praneša Prancūzijos žiniasklaida, kurią cituoja „Deutsche Welle“.

Tyrėjai aptiko numanomą užnugario GRU šnipų bazę Aukštutinės Savojos regione esančiame kurorte. Jiems pavyko identifikuoti 15 agentų, priklausančių vadinamam 29155 elitiniam GRU daliniui, šnipai čia lankėsi 2014–2018 metų periodu.

Sąraše minimas ir Aleksandras Petrovas bei Ruslanas Boširovas – vyrai, kaltinami mėginę Jungtinėje Karalystėje nunuodyti dvigubą agentą Sergėjų Skripalį su dukra bei nunuodiję 2 britus.

Po šios atakos pradėtas bendras britų, šveicarų, prancūzų ir amerikiečių žvalgybos tarnybų tyrimas nustatė, kad ir kiti aukšto rango GRU šnipai naudojosi Prancūzijos kurortu, tarp jų ir prisidėję prie nunuodijimo Bulgarijoje bei nepavykusio 2016 m. perversmo Juodkalnijoje rengimo, rašo „Deutsche Welle“.

Spalį „The New York Times“ pranešė, kad Vakarų žvalgybos tarnybos neseniai išsiaiškino apie itin slaptą elitinį GRU dalinį, pavadinimu 29155. Apie jo egzitavimą esą nežino kiti Rusijos žvalgybos tarnybų darbuotojai, o dalinio paskirtis – destabilizuoti Vakarų valstybes rengiant įvairaus pobūdžio operacijas.

Šnipų kelias

Kaip rašo „Le Monde“ publikacija remdamasis „Deutsche Welle“, Rusijos šnipai įprastai atskrisdavo į Lioną, Nicą ar kitus Prancūzijos miestus ir iš čia vykdavo į pasienyje su Šveicarija bei Italija esančią Aukštutinę Savoją. Kai kurie iš jų atvyko „daug daug kartų, kai kurie kartą ar du“.

Šnipai apsistodavo įvairiuose miestuose ir kaimuose, kur šnipai rengdavosi operacijoms.

Aukštutinė Savoja
Aukštutinė Savoja / Wikimedia nuotr.

„Įtikinamiausia prielaida tai laikyti užnugario baze visoms slaptoms operacijoms, kurias 2199 dalinys vykdė Europoje“, – aukšto rango Prancūzijos žvalgybos pareigūnas sakė „Le Monde“.

Anot dienraščio, tyrėjai neaptiko jokių ginklų ir nenustatė vietos gyventojų, galėjusių teikti pagalbą šnipams. Tačiau kontržvalgyba patvirtino šnipų apsilankymus vietovėse naudodamasi nakvynių rezervacijos, aplankytų restoranų, parduotuvių duomenimis.

Prancūzijos prezidentas E. Macronas prieš gruodžio 3–4 d. vykusį NATO viršūnių sutikimą Londone kelis kartus išsakė mintį, kad reikėtų mažinti įtampą santykiuose su Rusija. Pirmadienį jis, kartu su Vokietijos kanclere Angela Merkel, Ukrainos prezidentu Volodymyru Zelenskiu ir Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu dalyvaus vadinamojo Normandijos formato susitikime, kur tikimasi rasti sprendimą užbaigti karą Rytų Ukrainoje.