916 žmonių tyrimas, kaip alkoholiu užnuodyti skysčiai veikia žarnyną ir mikroflorą: tikrą teigiamą naudą suteikia tik vienas gėrimas - vanduo

Autorius: Technologijos.lt Šaltinis: http://ldiena.lt... 2019-08-29 17:14:00, skaitė 284, komentavo 0

916 žmonių tyrimas, kaip alkoholiu užnuodyti skysčiai veikia žarnyną ir mikroflorą: tikrą teigiamą naudą suteikia tik vienas gėrimas - vanduo

Tai, ką jūs, brangūs LDiena.lt skaitytojai, žemiau perskaitysite - yra tipiška ALKOmafijos ir ją aptarnaujančių prestitučių gaminama menkai pridengta ALKOnuodų reklama. Joje panaudojamos visos klasikinės taip vadinamos "alkoholio vartojimo kultūros", o pagal faktą - ALKOGENOCIDO, klišės. Pradedant nuo tokių frazių kaip "nesaikingas alkoholinių gėrimų vartojimas stipriai kenkia" - tipo, reikia suprasti, kad - "saikingas vartojimas" yra normalus ir kultūringas būdas svaigintis, o alkoholis - tai ne narkotikas, nuodas kurio patekimas į organizmą iš išorės - tai savęs naikinimas, bet įprastas "maisto produktas"; ir baigiant nuostabiai išvardintais "naudos sveikatai" punktais...

Juokingiausia, kad visa ši ubagiška ALKOpropaganda įvilkta į tą klounadišką "britų mokslininkai ištyrė" formulę. Nors šiuo atveju galima įžvelgti ir tam tikrą praktinę "tyrimo" prasmę: pagal rezultatus, tirtų šūdiniausių šūdų reitingo apačioje atsidūrė prarūgusios vynuogių sultys.

Tačiau nejuokinga yra tai, jog dalis žmonių PATIKI šia šlykščia manipuliacija ir nuoširdžiai tiki, kad "saikingai vartoti" narkotikus - gali būti sveika.

Mano pareiga buvo jus, brangūs skaitytojai, perspėti - o toliau žinokitės ir spręskite, būti ALKOdurniais ar ne, patys.

---

Mes žinome, kad nesaikingas alkoholinių gėrimų vartojimas stipriai kenkia organizmui ir gali sukelti negrįžtamų pokyčių. Mes taip pat žinome, kad fermentuoti maisto produktai turi sveikatai naudingų savybių. Vynas yra fermentuotų vynuogių gėrimas, tai gal ir jis turi teigiamų savybių? Mokslininkai iš Londono karališkojo koledžo nusprendė tai patikrinti.

2-1-vain.jpg

Norint patirti vyno naudą, pakanka vienos taurės kas porą savaičių. 
©WolfBlur | commons.wikimedia.org

Mokslininkai tyrė kelių alkoholinių gėrimų poveikį žarnyno mikroflorai. Tyrime dalyvavo 916 moterų - 458 dvynių poros. Tirtas alaus, raudonojo vyno, sidro, baltojo vyno ir stipriųjų alkoholinių gėrimų poveikis. Mokslininkai pastebėjo, kad tos moterys, kurios reguliariai gėrė raudonąjį vyną, turėjo žymiai sveikesnę žarnyno mikroflorą - sveikatai naudingų mikroorganizmų įvairovė jų virškinimo trakte buvo didesnė. Panašus poveikis nepastebėtas baltojo vyno, alaus, sidro ar stipriųjų alkoholinių gėrimų mėgėjų gretose.

Šie rezultatai yra gana įdomūs todėl, kad mokslas jau ilgą laiką žino, jog raudonasis vynas gali daryti teigiamą poveikį sveikatai. Raudonajame vyne yra nemažai resveratrolio, kuris saugo regėjimą, padeda apsisaugoti nuo vėžio, gerina širdies sveikatą. Žinoma, vynuogės yra dar geresnis resveratrolio šaltinis, tačiau žmonės vis tiek gers alkoholinius gėrimus, todėl mokslininkams svarbu išsiaiškinti, kaip tai daryti geriausia. Šiuo metu rekomenduojama moterims išgerti ne daugiau vienos vyno taurės per dieną, o vyrai neturėtų pakelti trečios.

Resveratrolis ir kiti polifenoliai įprastai veikia kaip antioksidantai. Šiuo atveju jie veikia mikroflorą kaip kuras mikroorganizmas, leidžiantis jiems plėstis, augti ir didinantis jų įvairovę. Mokslininkai taip pat pastebėjo, kad raudonojo vyno vartotojai rečiau kenčia nuo viršsvorio ir blogojo cholesterolio problemų - tai galima susieti su sveikesne žarnyno mikroflora.

Tačiau neskubėkite pirkti vyno žarnyno sveikatai gerinti. Caroline Le Roy, pirmoji tyrimo autorė, taip pakomentavo rezultatų reikšmę: „Nors ir suradome ryšį tarp raudonojo vyno ir žarnyno mikrofloros sveikatos, šį efektą galima pasiekti raudonąjį vyną geriant ir kartą per dvi savaites. Jei tikrai reikia šiandien pasirinkti kokį alkoholinį gėrimą, reikėtų rinktis raudonąjį vyną, nes, panašu, jis turi didžiausią teigiamą poveikį jūsų žarnyno mikroflorai, o tai gali padėti numesti svorio ir sumažinti širdies ligų riziką“.

Raudonojo vyno nauda sveikatai:

Raudonasis vynas yra neatsiejama viduržemio jūros regiono mitybos dalis, tačiau ten žmonės jo per daug nevartoja. Nesaikingas vyno vartojimas gali sukelti depresiją, hipertenziją, insultą, vėžį. Išsivysčiusi priklausomybė alkoholiui gali sukelti nesuskaičiuojamą daugybę sveikatos problemų. Mokslininkai teigia, kad raudonasis vynas gali ilginti gyvenimą, bet jį gali ir ženkliai sutrumpinti, jei nėra vartojamas saikingai.