Nutekinta JT ataskaita apie Prancūzijos karių prievartą ir sodomiją prieš afrikiečius vaikus

Autorius: Anonimusas Šaltinis: https://www.sarmatas.lt/... 2019-06-29 21:42:56, skaitė 629, komentavo 10

Nutekinta JT ataskaita apie Prancūzijos karių prievartą ir sodomiją prieš afrikiečius vaikus

Į „The Guardian“ buvo nutekinta JT ataskaita, kaip prancūzų kareiviai užsiiminėjo sodomija ir prievartavo badaujančius benamius Centrinės Afrikos Respublikos vaikus-berniukus. Kai kurie jų buvo devynerių metų amžiaus. Tuos duomenis laikraščiui pranešusiam pareigūnui gresia atleidimas iš darbo už konfidencialios informacijos paviešinimą.

Prancūzijos prokuratūra dabar tiria ataskaitą dėl seksualinės prievartos prieš vaikus, vykdytos prancūzų karių, taikos palaikymo operacijos Centrinės Afrikos Respublikoje metu.

Viso JT skyriaus darbas buvo sustabdytas iki bus ištirtos visos bylos aplinkybės ir šis dokumentas. Kaip rašo buvęs JT darbuotojas Anders Kompass, jis pateko į prancūzų valdžios rankas todėl, kad JT organizacija atsisakė imtis priemonių sustabdyti prievartai.

Ataskaitoje dokumentuoti seksualinės 9-11 metų amžiaus vaikų eksploatacijos faktai, kuriuos vykdė prancūzų kariškiai, dislokuoti šalyje, tarptautinių pastangų išsaugoti taiką tikslais.

Vaikai-našlaičiai buvo verčiami seksualiai eksploatacijai ir sodomijai, tarpe tarp 2013 gruodžio, iki 2014 liepos mėnesių, aerouosto Mpoko, esančio Bangi, vidiniame persikėlėlių centre.

Anot vaikų, juos prievartavo mainais į produktus ir pinigus. Vienuolikmetis berniukas pasakė, kad jis buvo išprievartautas, kai išėjo ieškoti maisto. Devynmetis berniukas su savo draugu taip pat patyrė seksualinę prievartą priverstinių persikėlėlių stovykloje, kai nuvyko į kontrolinį-praleidimo punktą, kad rasti maisto.

Kompass’as praėjusią savaitę buvo nušalintas nuo lauko operacijų direktoriaus pareigų ir apkaltintas konfidencialios JT ataskaitos paviešinimu bei protokolų pažeidimu. Dabar jo veiklą tiria vidinė priežiūros tarnyba (OIOS). Vienas iš vyresnių JT pareigūnų sakė, jog tai buvo jo (Kompass) pareiga žinoti ir laikytis protokolų raidės „konfidencialių“ dokumentų atžvilgiu.

Kompass’o duomenimis, viskas, kas vyko humanitarinės veiklos sferoje Centrinės Afrikos Respublikoje, daugiau nei 30 metų eigoje, vyko su pakankamai aukštų JT valdininkų, tame tarpe ir Ra’ad Zeid al-Husseino vyriausiojo žmogaus teisių komisaro žinia. JT valdybos spaudos sekretorius patvirtino, kad vyksta tyrimas dėl darbuotojo konfidencialios informacijos nutekinimo.

Plačiau: sott.net, theguardian.com, pravda.ru

paveikslÄlis