Z. Vaigauskas: Ingridos Šimonytės “zagatovkės” - šiurkštus rinkimų įstatymo pažeidimas

Autorius: Anonimusas Šaltinis: http://facebook.com/zenonas.va... 2019-05-02 11:24:45, skaitė 321, komentavo 2

Z. Vaigauskas: Ingridos Šimonytės “zagatovkės” - šiurkštus rinkimų įstatymo pažeidimas

Buvęs VRK vadovas Zenonas Vaigauskas savo feisbuko paskyroje paskelbė informaciją apie grubų pažeidimą

Šiurkštus rinkimų įstatymo pažeidimas. Balsavimas dar neprasidėjo, nei vieno biuletenio nei vienas rinkėjas dar negavo, o biuleteniai už teisingą kandidatą jau ruošiami! 
Biuletenis jau antspauduotas, pažymėtas vieno kandidato naudai, nufotografuotas, paskelbtas internete, žinoma, nepažymint, kad tai politinė reklama. Balsavimas prasidės tik pirmadienį, o balsuoti pradedama trečiadienį. 

Kas tai? 

Vyriausioji rinkimų komisija privalo imtis skubaus tyrimo. Tokie veiksmai be rinkimų komisijų narių negalimi. Rinkėjams biuleteniai dar neprieinami, o komisijos juos turi atsakingai saugoti. 

Kas tai? 

Ruošiamos “zagatovkės”, kurios rinkimų dieną bus pluoštais metamos į balsadėžės už neatvykusius balsuoti rinkèjus, ar jomis bus pakeičiami “neteisingai” balsavusių rinkėjų biuleteniai!  Kartu pažeidžiamas ir “balsavimo“ slaptumas. Skelbiama nepažymėta politinė reklama.

Manau, skubus tyrimas, biuletenių patikrinimas, perskaičiavimas ar nėra pražuvusių ir daugiau taip sužymėtų, mažiausia ką būtina padaryti.

Papildymas. 

Atsiliepė mergina paviešinusi biuletenio fotografiją. Gailisi dėl paviešinto balsavimo. Todėl jos ir jos biuletenio atvaizdą išimu.

Ji rašo, kad biuletenius gavo būdama užsienyje. Tai yra, VRK suteikė užsienyje esantiems privilegiją pradėti balsuoti dar neprasidėjus išankstiniam balsavimui Lietuvoje. Gerokai anksčiau. 

Suprantama, kad balsavimo pradžia ir pabaiga, tiek gaunant paštu biuletenius, tiek balsuojant iš anksto Lietuvoje turi būti aiškai ir tiksliai nusakomi rinkimų ir referendumų įstatymais. Ir privalu juos tiksliai vykdyti.

O kas dėl mano nuogąstavimų, kad gali būti klastojami rinkimai? Būsiu tik laimingas, jeigu jie nepasiteisinus. Deja, mano darbo VRK patirtis sako visai ką kitą. 

Įvesti elektroninį rinkėjų sąrašą ir išmokti su juo dirbti visų lygių rinkimų komisijose pavyko prieš dešimt metų. Nebeturime dvigubai balsuojančių. Tokių atvejų, kad balsavai iš ambasados gautų biuleteniu, po savaitės parvykti namo ir savo apylinkėje vėl balsuoji, ar balsuoji kaimyninės valstybės ambasadoje. Tokie fokusai nebegalimi, jie pasidarė negalimi kompiuterizavus ir el.ryšiu sujungus visas rinkimų apylinkes.

Kad būtų pavykę taip pat kaip elektroninio rinkėjų sąrašo teikiamus privalumus, įgyvendinti kruopščią biuletenių apskaitą, negalėčiau tvirtinti. Pavyko įgyvendinti rinkėjų balsuojančių iš anksto vokų apskaitą. Rinkimų apylinkė gauna iš VRK Informacinės sistemos ir atsispausdina savo rinkėjų balsavusių iš anksto sąrašą, ir koks lipduko užklijuoto ant rinkėjo voko numeris. Nei pradanginti voką, nei voką perklijuoti nepastebimai tapo negalimi. Ši tvarka per 2016 metų rinkimus buvo įvesta Lietuvoje ir sėkmingai naudojama.

Ar viskas jau gerai rinkimų padangėje? Ar nesugrįš balsų pirkimas, rinkėjų girdymas. Ar nebus vokų perklijavimo skandalų, kokį turėjome Šilutėje 2014 metais? Ar neateis biuletenių mėtymo pluoštais patirtis. Patirtis, apie kurią pastoviai girdime ir netgi filmuotoje medžiagoje matome vienoje kaimyninėje valstybėje. Ar tai ne pas mus buvo sugauta rinkimų apylinkės komisijos pirmininkė gadinanti ne taip balsavusių rinkėjų biuletenius prie rankos pribintuotu šratinuku? Sakysite tai buvo tolimais 1992 m. Bet ir šiuose savivaldos rinkimuose turėjome skandalą, kai policija rado biuletenius, vėlgi pas komisijos pirmininkę, paslėptus palėpėje ir mašinoje. 

Nenorėčiau, kad tos negerovės, jų neskaidrumas vėl sugrįštų. O biuletenių blankų kruopšti apskaita yra neabejotinai būtina.

simonytes3333.jpg

Na, kas jau kas, o senas komuniaga Zenonas puikiai žino, kaip yra klastojami ir koreguojami "laisvų ir demokratiškų" rinkimų rezultatai - juk ne šiaip sau jis buvo laikomas Rinkimų komisijo spirmininko pareigose VISŲ VALDŽIŲ, o tikslaiu - vienos ir tos pačios ORGANIZUOTOS VAGIŲ IR BANDITŲ GAUJOS... Ir jeigu Zeniukas pradeda skalambyti pavojaus kankolais - reiškia jis žino apie ką kalba ir tai akivaizdus perspėjimas karbauskinei gaujai, kad landsberginė gauja ruošiasi juos išdulkinti.

O juk sprendimas kas bus sekantis p-rezidentas mūsų bananinėje kvazivalstybėlėje priimtas jau seniai, ir valdžiagyvių piramidės viršun pagaliau užsikarabkoję Prunskienės-Karbauskio bobiškai valstietiškai žalieji nepakęs Landsbergių gaujos priešmirtinių konvulsijų. Ir jeigu reikės - balsus skaičiuojant kompai strigs taip, kaip reikia.